Gerçeğin peşindeysen, Haber Nöbeti için oy ver!

00.jpg

Alman yayın kuruluşu Deutsche Welle’nin düzenlediği, 2016 yılı En İyi Online Aktivizm (Best of Online Activism – Bobs) ödüllerinde Haber Nöbeti finalde.

2300 aday arasından finale kalmayı başaran ve Yurttaş Gazeteciliği kategorisinde başka ülkelerden 13 adayla yarışan Haber Nöbeti için oy kullanmak çok kolay.

Bilgisayarınızdan https://thebobs.com/turkish/ adresine, cep telefonunuzdan https://thebobs.com/turkish/app sosyal medya hesaplarınızla giriş yapabilir ve Yurttaş Gazeteciliği kategorisi altında Haber Nöbeti’ni bularak oy kullanabilirsiniz. 2 Mayıs tarihine kadar her gün oy kullanabilirsiniz. Ayrıca farklı sosyal medya hesaplarınızdan da ayrı ayrı oy kullanmanız mümkün.

#GazetecilikSuçDeğildir ve #GerçeğinPeşindeMeslektaşlarımızYanındayız sloganlarıyla yola çıkan Haber Nöbeti’ne bugüne kadar 68 gazeteci katıldı. Nöbetçiler çatışmalı bölgelere giderek oradaki meslektaşlarıyla beraber çalıştı, haber takip etti, 200’den fazla habere, izlenime, yazıya imza attı. 

Haber Nöbeti, çatışmalı bölgelerden yazılan haberler üzerindeki sansürün kırılmasına katkı sunabilmek için, geleneksel medya mecralarının tıkanıklığına alternatif olarak Twitter’da @haber_nobeti hesabından, Facebook’ta Haber Nöbeti sayfasından ve tüm yazıların toplandığı www.habernobetim.wordpress.com adresinden, haberin peşinde olan okuyucu/izleyici ile buluştu. 

Siz de gerçeği çatışmalara kurban vermemeye kararlıysanız ve #GazetecilikSuçDeğildir diyorsanız Haber Nöbeti için oy kullanın. Haydi, hemen şimdi! Bugün ve yarın!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s