Haber Nöbeti Bobs 2016 Yurttaş Gazeteciliği Ödüllerinde Aday Gösterildi

Deutsche Welle’nin en iyi çevrimiçi (online) aktivizm yarışması Bobs’ta yarışacak adaylar belirlendi.

Screen Shot 2016-04-02 at 10.30.43 AM

Bobs 2016 için 14 ülkeden jüri üyeleri, yarışma için gelen 2300’den fazla öneriyi inceledi ve 126 site finale kaldı. Kullanıcılar aday siteler için 2 Mayıs’a kadar oy verebilecek. Adaylar, 14 yarışma dilinde beşer finalist ve dört özel kategoride (Sosyal Değişim, İyilik için Teknoloji, Sanat ve Kültür ve Yurttaş Gazeteciliği) 14’er finalisti içeriyor. Doğudaki gazetecilerle haber dayanışması inisiyatifi olarak 2016’da kurulan Haber Nöbeti Dayanışması da Bobs 2016 ödüllerinde ‘Yurttaş Gazeteciliği’ dalında aday gösterildi.

Screen Shot 2016-04-02 at 10.24.36 AM

Yarışmada oy verebilmek için thebobs.com/turkish sitesinde belirtilen servislerden biri üzerinden giriş yapması gerekiyor.

Yarışmanın bu yılki Türk jüri üyesi İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölümü öğretim üyesi ve Halkla İlişkiler ve Kurumsal İletişim Yüksek Lisans Programının direktörü Erkan Saka. Saka, “BOBS ödülleri alanındaki hem en eski hem de coğrafi olarak en geniş alanı kapsayan ödüllerden biridir. Yerel dillere önem vermesiyle ve yıldan yıla kategorik değişikliler yaparak internet dünyasının gelişimine ayak uydurmasıyla farklılığını ortaya koymuştur” dedi.

Finalistlerin belirlenmesinin ardından 2 Mayıs’ta Berlin’de düzenlenecek basın toplantısında jüri, Sosyal Değişim, İyilik için Teknoloji, Sanat ve Kültür ve Yurttaş Gazeteciliği kategorilerinin kazananlarını kamuoyuna açıklayacak. Kazananlar 14 Haziran’da Bonn’da düzenlenecek Deutsche Welle Global Medya Forumu kapsamında ödüllerini alacak. Deutsche Welle, ayrıca İfade Özgürlüğü Özel Ödülü de verecek.

Bobs 2016 ile ilgili gelişmeleri (https://twitter.com/dw_thebobs) ve (https://www.facebook.com/dw.thebobs/) adresleri üzerinden de takip edebilirsiniz. Kazananlar 2 Mayıs’ta duyurulacak.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s